W piątek funkcjonariusze CBA weszli do domu posła Stanisława Gawłowskiego w Koszalinie. Polityk, razem z żoną uczestniczyli w czynnościach śledczych. Przeszukanie zakończyło się przed godziną 21. Prokuratura zamierza postawić posłowi PO zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. "Rozpoczął się sezon polowań na PO. To jest sezon z udziałem służb specjalnych i prokuratury. To jest proces, który będzie trwał. To jest demontaż państwa demokratycznego. Ale wszystkich nie wsadzą. Nie dadzą rady" - tak Gawłowski komentuje działania służb w swojej sprawie.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że Stanisław Gawłowski udostępnił koszaliński dom śledczym do przeprowadzenia czynności. Nic więcej na tym etapie nie będziemy mówić - podkreślił.

Sezon polowania na Platformę się rozpoczął. Sezon z udziałem służb specjalnych i prokuratury, sezon, który będzie trwał; to demontaż państwa demokratycznego - powiedział Gawłowski.

Jego żona utrzymuje, że działania służb, to polityczna zemsta za to, że jej mąż odebrał przyznane - jej zdaniem bezprawnie - ojcu Tadeuszowi Rydzykowi 27 milionów złotych dotacji. PiS się mści. Dotacje przyznano nielegalnie. Obiecali mężowi, że go zniszczą i po prostu to robią - podkreśliła.

"Zawsze kierowałem się interesem państwa"

W czwartek doszło do przeszukania warszawskiego mieszkania posła PO Stanisława Gawłowskiego. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prok. Ewa Bialik poinformowała, że Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. 

W tym celu prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu wobec posła PO.

Gawłowski w wydanym w czwartek oświadczeniu zapewnił, że w swojej działalności publicznej zawsze "kierował się interesem państwa, ściśle przestrzegał przepisów konstytucji i obowiązującego ustawodawstwa".

(ph+ug)