Adrian Zandberg potwierdził, że na początku listopada poznamy formułę reprezentacji Lewicy w Sejmie. Lider partii podkreślił, że stanowisko w tej sprawie musi jeszcze zająć Rada Krajowa, a także zarząd krajowy.

W weekend w Warszawie zbierze się na dwudniowym posiedzeniu Rada Krajowa partii, która - jak przekazał Zandberg - podsumuje wybory parlamentarne. Z kolei na początku tygodnia, najpewniej w poniedziałek, zbierze się w tej sprawie także Zarząd Krajowy Lewicy Razem.

Będziemy rozmawiali o formule w jakiej Razem będzie funkcjonowało w przyszłym Sejmie. Trwają rozmowy o możliwych wariantach współpracy. Myślę, że decyzji należy się spodziewać w pierwszych dniach listopada - powiedział Zandberg.

Wśród innych tematów, którymi zajmą się Rada Krajowa i Zarząd Krajowy Lewicy Razem są także pierwsze projekty ustaw, które parlamentarzyści tego ugrupowania będą składać w Sejmie.

Zarządy Wiosny i SLD zdecydowały już, że chcą tworzyć wspólny klub partii lewicowych, które dostały się do parlamentu. 

Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który utworzyli SLD, Wiosna i Lewica Razem, zdobył w wyborach do Sejmu 12,56 proc., co przełożyło się na 49 mandatów, w tym 6 dla przedstawicieli Lewicy Razem.

Opracowanie: