"To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność" – skomentował Adam Niedzielski na Twitterze swój wybór na ministra zdrowia. Jednocześnie obiecał otwartość, współpracę i determinację. Podkreślił, że tylko razem pokonamy pandemię.

To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność. Dziękuję Panu Premierowi, ale również wszystkim, którzy nie szczędzili dziś ciepłych słów. Obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład! - napisał Niedzielski.

Odniósł się w ten sposób do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził z kolei w mediach społecznościowych, że jest przekonany, że nowi ministrowie zdrowia i MSZ "będą stanowić silny fundament naszej drużyny wzmacniającej Polskę".

Wcześniej na konferencji prasowej w czwartek wieczorem premier uzasadniał swą decyzję o powołaniu Niedzielskiego, szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, na szefa resortu zdrowia tym, że jest on wybitnym specjalistą, "który zna specyfikę funkcjonowania administracji publicznej, zna niedoskonałości i trudności w funkcjonowaniu wielkich instytucji takich jak ZUS, NFZ i ministerstwa, i wie, gdzie szukać tych nieefektywności".

Doktor nauk ekonomicznych, prezes NFZ

Niedzielski od 2019 r. był prezesem NFZ. Jest doktorem nauk ekonomicznych. 

Niedzielski zastąpi na stanowisku ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który we wtorek podał się do dymisji

W ostatnim czasie Niedzielski dał się poznać jako orędownik wprowadzenia tzw. podatku cukrowego, podkreślał też potrzebę inwestowania w profilaktykę.