RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

4-miesięczne dziecko wraca do zdrowia

Publikacja: Sobota, 27 stycznia (13:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Poprawia się stan zdrowia 4-miesięcznego niemowlęcia, które z powodu sepsy od ponad tygodnia walczy o życie w poznańskim szpitalu. Dziecko zaczęło samodzielnie oddychać.

Maluch prawdopodobnie wkrótce opuści oddział intensywnej opieki medycznej i trafi na oddział zakaźny.

Jest tam też dwoje innych dzieci z rozpoznaniem posocznicy. Ich stan od początku był jednak dużo lepszy i cały czas się poprawia. W Poznaniu od początku roku zanotowano 4 przypadki sepsy, jedno dziecko zmarło.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: