Poważny wypadek na lokalnej drodze w Gosławicach w Małopolsce. 4-letni chłopiec wyleciał z samochodu, a jego matka została zakleszczona we wraku pojazdu. "Kobieta prowadziła, mimo że nie posiadała uprawnień" – poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

28-latka jechała z synem w piątek po południu w kierunku Gosławic. Zjeżdżając z wiaduktu nad autostradą A4 nie zapanowała nad samochodem, zjechała na lewą stronę i uderzyła w drzewo, auto dachowało.

Kilka metrów od zniszczonego pojazdu na drodze leżał 4-letni chłopiec. Dziecku pomogli okoliczni mieszkańcy. To oni wezwali na miejsce służby ratunkowe. Ochotnicy z OSP Gosławice musieli wycinać z pojazdu zakleszczoną kobietę. 

Konieczne było wezwanie śmigłowca LPR-u, by jak najszybciej przetransportować kobietę z obrażeniami klatki piersiowej i głowy do szpitala w Krakowie. Chłopiec z urazem nogi trafił do szpitala w Tarnowie.

Kobieta prowadziła samochód, mimo że nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn tego wypadku zajmują się policjanci tarnowskiej komendy - poinformował Gleń.