34-letni mężczyzna został zatrzymany po pożarze w budynku socjalnym w Łaziskach Górnych w woj. śląskim. Ogień pojawił się wczoraj. W pożarze zginęły trzy osoby. Śledczy sprawdzają, czy zatrzymany mógł w jakiś sposób przyczynić się do tragedii.

Według rzeczniczki mikołowskiej policji Ewy Urbańczyk, zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Łazisk Górnych. Policjanci nie ujawniają, czy jest lokatorem budynku, w którym doszło do pożaru. Póki co, nie przedstawiono mu żadnych zarzutów, jest w dalszym ciągu w naszej dyspozycji. Wyjaśniamy, czy ta osoba miała jakikolwiek udział w spowodowaniu tego pożaru, czy w jakiekolwiek przyczyniła się do jego powstania - tłumaczy.

Śledczy wyjaśniający okoliczności wybuchu ognia chcą przeprowadzić tak zwany eksperyment procesowy. Od wyników tych czynności będzie zależał dalszy tok postępowania. Jeżeli nie zostanie zebrany materiał dowodowy świadczący o winie tego pana, to zostanie on oczywiście zwolniony - dodaje rzeczniczka.

Pożar wybuchł w czwartek po godz. 21 w bloku przy ulicy Wyrskiej w Łaziskach Górnych. Ogień pojawił się na poddaszu trzykondygnacyjnego budynku socjalnego z drewnianą klatką schodową. Trzy osoby  zostały znalezione w jednym pomieszczeniu. To najprawdopodobniej mężczyzna i dwie kobiety - mieszkańcy budynku socjalnego. Policjanci ustalają ich tożsamość. Jeszcze przed przyjazdem strażaków z budynku ewakuowano kilkanaście osób. Spędziły one noc w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych. Po wybuchu pożaru pod budynkiem było 12 osób, niektórzy byli bez ubrań, bez butów, niektórzy chorzy - opowiadał burmistrz Łazisk Górnych Aleksander Wyra.

Informację o pożarze dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ug)