Nie żyje 86-latek, który dziś został potrącony na przejściu dla pieszych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie narkotestem wykazało, że 31-letni kierowca był pod wpływem środków odurzających – poinformował Sylwester Kaniewski z ostrowieckiej policji.

Do zdarzenia doszło przed godz. 7 na ulicy 11 listopada.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek kierujący samochodem osobowym marki Honda, który jechał w kierunku ulicy Jana Pawła II, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 86-latka - przekazał Kaniewski. Dodał, że senior został przewieziony do szpitala, jednak na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Policjanci ustalili, że w momencie zdarzenia kierowca hondy był trzeźwy, jednak badanie narkotestem wykazało, że prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających - powiedział Kaniewski.

31-latek został przewieziony na pobranie krwi. "Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, jeżeli potwierdzi się, że w momencie zdarzenia był pod wpływem środków odurzających, grozić mu może do 12 lat więzienia" - dodał Kaniewski.

(nm)