Radio RMF FM i miasto Kraków wspólnie oddają hołd niezwykłym ludziom: pod Wawelem otwarta została Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców! Wzdłuż ul. Lema, w sąsiedztwie Tauron Areny Kraków, zasadzonych zostało 30 dębów, a przy każdym z nich stanęła tablica upamiętniająca osiągnięcia wybitnego Polaka. Wśród uhonorowanych znaleźli się znakomici himalaiści, żeglarze i naukowcy!

30 nazwisk wielkich Polaków, których uhonorowaliśmy na otwarcie Alei, wskazali w głosowaniu słuchacze RMF FM i czytelnicy RMF24.pl oraz członkowie Kapituły.

Ich decyzją w gronie uhonorowanych znaleźli się m.in. Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki, Aleksander Doba, Marek Kamiński, Ernest Malinowski i Tony Halik.


Doba, Wielicki i jego kolega po fachu Leszek Cichy uświetnili swą obecnością uroczyste otwarcie Alei. A towarzyszył mu piknik w Parku Lotników, którego goście mieli okazję spotkać ratowników WOPR i obejrzeć ich poduszkowiec, porozmawiać z ratownikami górskimi, którzy również zaprezentowali swój sprzęt, i obserwować alpinistów rozstawiających bazę wysokogórską.

Uczestnicy pikniku obejrzeli również pokazy przygotowane przez ratowników WOPR-u i GOPR-u oraz przez policję i Tatrzański Park Narodowy.

A przede wszystkim: mieli okazję porozmawiać z uhonorowanymi w Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców!

Będą kolejni uhonorowani!

Na 30 nazwiskach i 30 dębach - zapewniamy! - nie koniec. Aleja, której pomysłodawcą była Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników, co roku będzie wzbogacać się o kolejne nazwiska!

(łł, e)