3-latka z Orzysza, która w miniony czwartek nieprzytomna z urazem głowy trafiła do szpitala dziecięcego w Olsztynie, przeszła operację, ale w dalszym ciągu jest w ciężkim stanie. 34-letnia matka dziewczynki i jej o trzy lata młodszy partner usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.


Matka 3-latki i jej partner będą odpowiadać za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dwójką dzieci w wieku 3 i 2 lat. Mężczyzna dodatkowo odpowie za spowodowanie ciężkich obrażeń u 3-latki, która trafiła do szpitala m.in. z krwiakiem wewnętrznoczaszkowym.

Bulwersujący jest fakt, że dzieci wciąż przebywały z kobietą, mimo że dwa lata temu została skazana przez sąd w Jastrzębiu Zdroju za psychiczne znęcanie się nad dziećmi. Ponadto rok temu Prokuratura Rejonowa w Piszu skierowała do sądu akt oskarżenia dotyczący znęcania się nad dziećmi, przy czym w tej sprawie wyrok jeszcze nie zapadł.

Rodzina miała założoną niebieską kartę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Emilia R. jest matką 6 dzieci - 3 najstarszych przebywa ze swoimi ojcami. Obecnie z kobietą mieszkała pobita 3-latka, 2-latka, wobec której także miała być stosowana przemoc, oraz niemowlę - dwoje najmłodszych dzieci przekazano pod opiekę dziadków.

34-latka i jej partner zostali aresztowani na 3 miesiące.

Emilii R. grozi do 10 lat więzienia, Tomaszowi M. od 3 lat więzienia.


Opracowanie: