Dokładna kwota podana przez Owsiaka to 35 mln 489 tys. 735 zł. Wielkie dzięki dla całej Polski, ale także dla Polaków na całym świecie - powiedział Owsiak.
Ostateczny wynik zbiórki będzie znany za kilka lub kilkanaście tygodni. W zeszłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po Finale zadeklarowana kwota wynosiła niespełna 40 mln zł). Wciąż można licytować przedmioty na specjalnej aukcji WOŚP w serwisie Allegro.
Zebrane podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej. Środki zostaną przeznaczone np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.
W tym roku WOŚP po raz drugi zbiera pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.
(abs)