18-latek z Wałcza w województwie zachodniopomorskim odpowie za ataki na strony internetowe kilku sądów na terenie kraju. Za blokowanie dostępu do stron wymiaru sprawiedliwości może trafić do więzienia nawet na trzy lata.

Patryk B. oskarżony został o to, że w marcu dokonał ataku na strony internetowe Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, Sądu Rejonowego w Mogilnie, Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią, Sądu Rejonowego w Szubinie, Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku oraz Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Dokonując nieuprawnionej modyfikacji zawartości danych utrudnił dostęp do danych informatycznych - poinformowała Ewa Janczur z Prokuratury Rejonowej Centrum-Zachód w Toruniu.

Mieszkaniec Wałcza posługiwał się nielegalnym oprogramowaniem służącym do łamania zabezpieczeń stron internetowych. Według śledczych 18-latkowi nie chodziło jednak o kradzież danych, lecz powodowała nim chęć "sprawdzenia się".

Patryk B. w toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw
- powiedziała prokurator Janczur.

W czasie przeszukania mieszkania zajmowanego przez Patryka B. w Wałczu policjanci znaleźli również nabój do myśliwskiej broni palnej i za to również odpowie przed sądem.