Już dziewiąty pacjent Kliniki Budzik wybudził się ze śpiączki! To 16-letni Daniel, który trafił do placówki w lipcu 2013 roku.

"W dniu 10 lipca zespół medyczny Budzika potwierdził wybudzenie ze śpiączki 16-letniego Daniela" - czytamy na oficjalnej stronie kliniki. Nastolatek trafił tam 22 lipca ubiegłego roku w stanie głębokiej śpiączki po zatrzymaniu krążenia. "Dzięki intensywnej neurorehabilitacji i wysiłkowi całego zespołu medycznego, terapeutycznego i pielęgniarskiego Daniel jest już z nami!" - podkreślono w komunikacie o wybudzeniu.

16 lipca przypada pierwsza rocznica uruchomienia Budzika i przyjęcia pacjentów. Personel podkreśla, że wybudzenie 16-latka to najlepszy prezent, jaki mógł się przytrafić z tej okazji.

Budowa Kliniki Budzik kosztowała ponad 20 milionów złotych. Została sfinansowana ze środków od darczyńców prywatnych, fundacji i firm, zebranych przez fundację "Akogo" Ewy Błaszczyk. Córka aktorki w 2000 roku zakrztusiła się połykając pastylkę na przeziębienie. Od tego czasu nie odzyskała przytomności.

(mn)