Policja rano wznowiła poszukiwania dwóch nastolatków w okolicach Ledna koło Zielonej Góry w Lubuskiem. Chłopcy po raz ostatni byli widziani w poniedziałek wieczorem.

Około 150 osób - policjantów i strażaków z całego regionu - przeczesuje brzegi Odry oraz nurt rzeki, razem z odnogami w okolicach Ledna. W akcję zaangażowani zostali także żołnierze WOT.

Dowodzący akcją podzielił obszar poszukiwań na kolejne sektory, które nie były jeszcze sprawdzane. Dotychczas przeszukano około tysiąca hektarów.

Na miejsce dziś również ma przylecieć śmigłowiec, który będzie patrolował teren z powietrza. Podobnie jak wczoraj w akcję zaangażowani są też funkcjonariusze z psami tropiącymi.

Dotychczas prowadzone już drugą dobę działania nie przyniosły rezultatu. Wiadomo jedynie, że policja wyklucza uprowadzenie 13- i 15-latka. 

Chłopców ostatni raz widziano w poniedziałek

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w miejscowości Ledno, w okolicy domu numer 8. Od tego czasu nie wiadomo, gdzie mogą się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami - mówi Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

13-letni Filip Pasiewicz ma 164 cm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma krótko ścięte blond włosy, niebieskie oczy, prosty nos. Ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem i napisem, granatowe dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana, czarne buty sportowe marki reebok.

15-letni Marek Gawryszak ma 167 cm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty. Ubrany był w granatową bluzę bez kaptura, z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga, czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki puma, czapkę z daszkiem typu moro.

Jak informuje dziennikarz RMF FM Mateusz Chłystun, poszukiwania chłopców zaczęły się w poniedziałek w nocy. Grupa około 150 policjantów i 80 strażaków przeczesywało teren w okolicach Ledna. Podzielono go na sektory, do akcji zaangażowano też funkcjonariuszy z psami tropiącymi.

Akcja jest o tyle trudna, że odbywa się zarówno w pobliskich lasach, na łąkach, ale też na podmokłym terenie, gdzie znajdują się rozlewiska Odry. 

W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej. 

Policjanci proszą osoby, który posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.