Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) bada okoliczności i przyczyny śmierci noworodka. Dziecko w jednym z domów w powiecie piotrkowskim urodziła 15-latka.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury Magdalena Czołnowska-Musioł, śledczy wyjaśnią okoliczności zdarzenia, do którego doszło w minioną niedzielę. W jednej z miejscowości powiatu piotrkowskiego 15-latka urodziła dziecko w warunkach domowych. Wezwane na miejsce przez osobę dorosłą pogotowie ratunkowe zabrało matkę oraz dziecko do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie niestety potwierdzono zgon dziecka - przekazała.

Dodała, że prokuratura ustalała przyczyny śmierci noworodka oraz weryfikowała wstępne ustalenia odnośnie jego ojcostwa. Prokuratora czeka m.in. na wyniki na wyniki sekcji zwłok dziecka.

Postępowania prowadzone jest w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (art. 160 kodeksu karnego) oraz nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 kk). Ze względu na charakter śledztwa, jego wstępną fazę i dobro postępowania nie mogę udzielić więcej informacji co do zakresu i przedmiotu tego postępowania - zaznaczyła rzeczniczka.