​14-letnia dziewczyna zginęła w piątek w wypadku drogowym w Studzienicach, w powiecie pszczyńskim (Śląskie). Jadąca na rowerze do szkoły nastolatka została potrącona przez wyjeżdżającą z bocznej drogi śmieciarkę - podała policja.

Zdjęcie ilustracyjne /Jacek Skóra /RMF FM

Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w pszczyńskiej komendzie Wojciech Sobczak powiedział, że do wypadku doszło na ul. Bażantów. 

Samochód ciężarowy wywożący odpady, wyjeżdżając z bocznej drogi dojazdowej do posesji wyjechał na ul. Bażantów, wprost przed nadjeżdżającą na rowerze 14-latkę. W wyniku potrącenia, dziewczyna wpadła pod koła ciężarówki - powiedział nadkom. Sobczak.

Dziewczyna jechała z domu do szkoły, przejechała około 500 metrów. Na miejscu wypadku przez ponad godzinę trwała reanimacja nastolatki. 

Zakończyła się niestety niepowodzeniem. Lekarze stwierdzili zgon - powiedział policjant.

38-letni kierowca śmieciarki, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, był trzeźwy. Miał wszystkie uprawnienia do prowadzenia pojazdu. 

Nie wiadomo dlaczego nie zauważył nastolatki. W wyniku wypadku doznał zapaści psychicznej. Jego stan uniemożliwiał jakikolwiek kontakt z nim. Został przewieziony do szpitala - dodał nadkom. Sobczak.

(ph)