RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

120 tys. wolontariuszy, blisko 2 tys. sztabów. Startuje WOŚP!

Publikacja: Niedziela, 12 stycznia (06:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pod hasłem "Na ratunek" startuje 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze będą zbierane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych.

W tegorocznym Finale weźmie udział 120 tys. wolontariuszy, blisko 1,8 tys. sztabów, w tym 51 zagranicznych, m.in. w Dubaju, Chicago, Londynie, Sztokholmie, Paryżu, Reykjaviku, Berlinie, Wiedniu, Brukseli, Kosowie, Ghazni. Fundacja przygotowała 35 mln serduszek dla darczyńców.

Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników kwesty w całym kraju czuwać będą policjanci patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz funkcjonariusze operacyjni. Kwestującym na rzecz WOŚP będą przekazywać informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń. Poradzą im, czego unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze - powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Na ratunek dzieciom i seniorom

Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. W tym roku Fundacja WOŚP po raz drugi będzie zbierać pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Podczas zeszłorocznej kwesty zebrano ponad 50,6 mln zł. Cała akcja przebiegała spokojnie.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: WOŚP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: