"Mamy 19 mln aut, ponad dwie trzecie więcej niż dekadę temu. Jeździmy po 3 tys. km autostrad i dróg ekspresowych, których długość zwiększyła się niemal czterokrotnie" - pisze "Rzeczpospolita". Podkreśla jednak, że dekada Polski w Unii to także niechlubne rekordy - np. ten dotyczący liczby emigrantów.
"W Wielkiej Brytanii mieszka ponad 600 tys. Polaków, 25 razy więcej niż dekadę temu. Wyraźnie widać, że choć cały bilans dziesięciolecia wygląda nieźle, Bruksela wszystkich naszych problemów nie rozwiązała" - podsumowuje dziennik.
- Więźniowie do izolacji
- Finał rozliczeń za stan wojenny
Rzeczpospolita