RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: Kibice uniewinnieni

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wrocławski sąd uniewinnił 14 kibiców oskarżonych o udział w bójce podczas meczu trzy lata temu. Zginął wtedy 24-latek z Gdyni. Oskarżeni od początku procesu nie przyznawali się do winy.

Sędzia Mariusz Wiązek zaznaczył, że zielone koszulki, jakie nosili wszyscy kibice przyjezdnej drużyny, nie przesadzają o winie oskarżonych i zarzucił prokuratorom wrzucanie wszystkich fanów do jednego worka.

W grupie byli m.in. kierowca autobusu i student, który pisał pracę magisterską o subkulturze kibiców. Oskarżeni od początku nie przyznawali się do winy. Ośmiu z nich spędziło miesiąc w areszcie. Niewykluczone, że teraz będą się domagać od prokuratury zadośćuczynienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: