RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więcej ropy pod dnem Bałtyku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Właściciel złóż, grupa LOTOS szacuje, że pola naftowe są bogatsze aż o 30 procent. Ministerstwo Środowiska już przedłużyło koncernowi naftowemu z Gdańska koncesję na wydobycie o 15 lat.

Wydobycie techniczne rozpocznie się w najbliższych dniach. Nad nowym złożem stoi już platforma wiertnicza. Została ona przeholowana z sąsiedniego złoża. Ropa znajduje się dokładnie 68 kilometrów od linii brzegowej w okolicy Helu i leży ponad 2 kilometry pod dnem morza.

Właściwa eksploatacja powinna rozpocząć się w kwietniu. Nowe złoże, nazywane B8, zawiera 6,5 miliona ton ropy. To o pół miliona więcej niż roczne możliwości przerobu rafinerii LOTOS.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Bałtyk

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: