Wysyłanie wezwań na rozprawę czy przesyłanie pism procesowych inną drogą niż listownie w obecnym stanie prawnym nie wchodzi w grę, bo odbiór takich dokumentów musi być potwierdzony. Zdaniem "Życia Warszawy", resort będzie próbował znaleźć jakieś ustawowe rozwiązanie tej sytuacji. Na razie pisma dostarczy nam Sądowa Służba Doręczeniowa.
Wezwanie do sądu przez SMS?
Niewykluczone, że już wkrótce wezwanie do sądu będzie wysyłane SMS-em albo przez e-mail. Resort sprawiedliwości sprawdza, czy takie rozwiązania są możliwe w Polsce - napisało dzisiaj "Życie Warszawy".