RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wezwanie do sądu przez SMS?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niewykluczone, że już wkrótce wezwanie do sądu będzie wysyłane SMS-em albo przez e-mail. Resort sprawiedliwości sprawdza, czy takie rozwiązania są możliwe w Polsce - napisało dzisiaj "Życie Warszawy".

Wysyłanie wezwań na rozprawę czy przesyłanie pism procesowych inną drogą niż listownie w obecnym stanie prawnym nie wchodzi w grę, bo odbiór takich dokumentów musi być potwierdzony. Zdaniem "Życia Warszawy", resort będzie próbował znaleźć jakieś ustawowe rozwiązanie tej sytuacji. Na razie pisma dostarczy nam Sądowa Służba Doręczeniowa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: