RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strajk głodowy w Guantanamo

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nowy strajk głodowy więźniów w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie. Jak pisze "The New York Times" odmawiający jedzenia więźniowie są karmieni na siłę.

Według adwokatów strajk wywołały wyjątkowo ciężkie warunki w nowym kompleksie, do którego od grudnia zeszłego roku przeniesiono około 160 więźniów.

W głodówce uczestniczy 13 więźniów - najwięcej od ponad roku. Wtedy amerykańskie wojsko przełamało strajk przywiązując głodujących do krzeseł i na siłę karmiąc przez plastikowe rurki przez nos.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: