RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja znów grozi Białorusi

Publikacja: Sobota, 6 stycznia (18:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Moskwa grozi Białorusi odwetem za wprowadzenie przez Mińsk ceł na tranzyt rosyjskiej ropy naftowej. <i>Chcemy przekonać Białorusinów, że cło powinno zostać zniesione, jeśli to się nie uda, podejmiemy odpowiednie kroki</i> - zapowiedział Andriej Szaronow, rosyjski wiceminister handlu i rozwoju ekonomicznego.

Białoruś ogłosiła wprowadzenie cła na tranzyt rosyjskiej ropy przez białoruskie terytorium. Chce żeby Moskwa płaciła 45 dolarów za każdą tonę przesyłaną przez terytorium Białorusi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: