Białoruś ogłosiła wprowadzenie cła na tranzyt rosyjskiej ropy przez białoruskie terytorium. Chce żeby Moskwa płaciła 45 dolarów za każdą tonę przesyłaną przez terytorium Białorusi.
Rosja znów grozi Białorusi
Moskwa grozi Białorusi odwetem za wprowadzenie przez Mińsk ceł na tranzyt rosyjskiej ropy naftowej. <i>Chcemy przekonać Białorusinów, że cło powinno zostać zniesione, jeśli to się nie uda, podejmiemy odpowiednie kroki</i> - zapowiedział Andriej Szaronow, rosyjski wiceminister handlu i rozwoju ekonomicznego.