RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Referendum ws. górniczego strajku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

We wszystkich kopalniach w województwie śląskim górnicy decydują dziś o ewentualnym strajku. Chodzi o podział zysków ze sprzedaży węgla – ponad miliarda złotych.

Największa pula przypadłaby górnikom z Jastrzębskiej Spółki Węglowej – ci chcą dostać po 3 tysiące złotych. Po około 1 tys. zł dostaliby pracownicy Kompanii Węglowej i Holdingu.

Referendum strajkowe rozpoczęło się o godz. 6 rano i potrwa do północy. Górnicy będą odpowiadali na pytanie: Czy jesteś za strajkiem generalnym w przypadku niewypłacenia zysków za ubiegły rok? Niemal pewne jest, że większość głosujących odpowie „tak”.

Także dziś dojdzie do spotkania przedstawicieli resortu gospodarki ze związkowcami. Jeżeli ministerstwo nie zgodzi się na wypłaty, w kopalniach rozpocznie się strajk.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: