RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Norwegia: Infolinia dla Polaków

Publikacja: Czwartek, 7 czerwca (13:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Norweska Państwowa Inspekcja Pracy uruchamia od jutra specjalną infolinię dla Polaków chcących pracować w Norwegii lub już tam zatrudnionych. Na razie będzie działać tylko w piątki w godzinach od 9 do 14.

Dzięki niej będzie można porozumieć się w sprawach warunków pracy z mówiącymi po polsku norweskimi konsultantkami. Przy łączeniu się z Norwegii numer infolinii to: 815 48 222. Po uzyskaniu połączenia z automatyczną centralą wybrać trzeba cyfrę 1, a po kolejnym połączeniu należy powiedzieć hasło: POLSKI. Telefonując z Polski na numer infolinii trzeba poprzedzić go numerem kierunkowym Norwegii, czyli +47.

Norweska Inspekcja Pracy tą drogą chce dotrzeć do obywateli polskich zatrudnionych w miejscowych firmach, by poinformować ich o prawach pracowniczych, minimalnych stawkach, norweskich przepisach BHP, czasie pracy, przepisach urlopowych, itp. Według ambasady polskiej w Sztokholmie, w Norwegii pracuje około 120 tysięcy Polaków i liczba ta rośnie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: