Właśnie do Grabarczyka adresowana jest świąteczna kartka, której wzór proponują władze miasta. Nad panoramą Torunia unosi się most z gwiazd, zaś nad nim figuruje napis: "drogi święty Mikołaju - prosimy o nowy most na gwiazdkę". Prezydent Torunia, Michał Zaleski ma nadzieję, że oryginalna forma przykuje uwagę ministrów.
Tymczasem reakcje mieszkańców Torunia na pomysł władz miasta są różne. Od niesmaku - po pełne poparcie:
Czy minister infrastruktury wczuje się w rolę świętego Mikołaja? To się okaże. Obawiam się tylko, że najpierw musiałby sprawdzić, czy 200 tysięcy "dzieci" - tylu mieszkańców liczy Toruń - było w tym roku grzecznych.
Nowy, toruński most drogowy znajduje się na liście projektów rezerwowych listy unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Władze miasta liczą, że uda się jeszcze przekonać ministra, by wpisać inwestycję na listę projektów kluczowych, tak, by mogła być ona współfinansowana przez Unię Europejską.