RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Listonosze napisali do premiera list

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Strajkujący listonosze z Gdańska napisali do premiera list. Chcą, aby Jarosław Kaczyński zainteresował się ich trudną sytuacją.

List na pewno nie zostanie wysłany pocztą, bo listonosze nawet w tym przypadku nie będą łamać strajku. Będzie to list otwarty, więc liczą, że jego treść premier pozna dzięki mediom. Poproszą w nim o mediacje kogoś z rządu, bo tracą wiarę w to, że uda im się dogadać z dyrekcją. Po części jesteśmy firmą państwową, więc powinni oni także włączyć się w negocjacje - stwierdził jeden z pracowników Poczty Polskiej.

Listonosze od rana redagują list. Doręczyciele niezmiennie żądają krótszego dnia pracy i podwyżki w wysokości 300-400 zł miesięcznie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: