Roman Giertych dostał oficjalne pismo od Zyty Gilowskiej, że ta zamierza skończyć z wypłacaniem becikowego i że właśnie takie są zamiary resortu finansów. Giertych zamierza interweniować u samego premiera w tej sprawie: To jest sprzeczne z umową koalicyjną. Nikt tego nie poprze. Natomiast parę dni temu otrzymałem pismo od pani premier Gilowskiej informujące, że takie są zamiary ministerstwa finansów.
Becikowe to już kolejny front wojny między Giertychem a Gilowską. Minister edukacji oskarża minister finansów, że to ona zablokowała przepisy, które miały umożliwić wypłatę podwyżek dla nauczycieli.