RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

IPN: Jaruzelski był agentem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Generał Jaruzelski współpracował z Informacją Wojskową, ale nie stosował represji wobec podejrzanych o działalność na rzecz niepodległości. Takie wnioski wynikają z dokumentów, do jakich udało się dotrzeć Pawłowi Piotrowskiego z IPN we Wrocławiu.

Piotrowski zaznaczył, że dokumentów dotyczących przebiegu współpracy Jaruzelskiego nie ma, a zatem trudno powiedzieć, jakim generał był agentem. Historyk na podstawie odnalezionych dokumentów napisał artykuł, który ukaże się w biuletynie IPN w tym tygodniu.

Informacja wojskowa brała czynny udział obok bezpieki w walce z podziemiem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: