Placówkę zamknięto, bo zmieniły się przepisy o pomocy społecznej; teraz zajmuje się nią nie państwo a samorządy. W przypadku Gorzyc za pobyt w ośrodku miało płacić Tarnobrzeskie Starostwo Powiatowe; niestety nie miało z czego… Ci, którzy od lat znają ośrodek, mówią zgodnie: stało się bardzo źle.
Okazuje się jednak, że w miejsce ośrodka za państwowe pieniądze powstanie inna placówka - ośrodek wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. To daje jedynie nadzieję, że choć część z kilkunastu pracujących tam osób nie wyleci na bruk.