RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dell zainwestuje w Polsce?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Największy na świecie producent komputerów osobistych - Dell, zrezygnował z wybudowania swej fabryki w słowackiej Nitrze, wybierając w zamian polską Łódź. Takie informacje można przeczytać w dzisiejszym wydaniu słowackiego dziennika "Pravda".

Gazeta powołała się na źródło bliskie słowackiemu ministerstwu gospodarki. Brak jednak oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Fabryka Della, dla której zarezerwowano 80 hektarów w parku przemysłowym w słowackiej Nitrze, zatrudniać miała 900 ludzi. Trzy lata temu Dell otworzył w Bratysławie regionalne centrum handlowo-serwisowe, w którym pracuje ponad 1300 osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: