RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Byli esbecy pracują w słupskim ratuszu

Publikacja: Piątek, 15 grudnia (13:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Byli esbecy pracują na eksponowanych stanowiskach w słupskim ratuszu. Jeden zajmuje się audytem, inny zarządzaniem kryzysowym, kolejny jest dyrektorem szkoły podległej samorządowi i – o zgrozo – uczy historii.

Radny Mirosław Pająk zaapelował do prezydenta miasta, by zwolnić z pracy byłych esbeków. Argumentuje, że w mieście, które gnębi bezrobocie, te stanowiska powinni zająć ludzie młodzi. Prezydent jednak uznał, że jest to absurdalny bełkot i nie będzie żadnej reakcji.

Do apelu Pająka przyłączają się inni radni, ale ich starania są bezskuteczne. Byli esbecy są w Słupsku bezpieczni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: