Głównym tematem dnia była ustawa dyscyplinująca sędziów. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu i skierował go do komisji. Prezydent USA Donald Trump postawiony w stan oskarżenia. Izba Reprezentantów - po raz trzeci w historii - przegłosowała artykuły impeachmentu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko trzem podejrzanym w sprawie zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Gościem RMF FM był Henry Cavill - odtwórca roli wiedźmina Geralta w serialu Netfliksa. Aktor opowiedział naszemu dziennikarzowi o kulisach pracy nad tą produkcją. Oto nasze podsumowanie dnia!

Komisja sprawiedliwości zajmuje się projektem ustawy dyscyplinującej sędziów

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji niektórych ustaw sądowych, autorstwa PiS, który przewiduje m.in. zmiany w systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i modyfikację procedury wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Posłowie PiS zapowiedzieli wprowadzenie poprawek do projektu. Ostatecznie Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji niektórych ustaw sądowych i skierował go do komisji. Posiedzenie komisji rozpoczęło się o godz. 19:30 - z półgodzinnym opóźnieniem. Powód - trwał druk poprawek zgłoszonych do projektu.

Kuriozalna porażka opozycji. Opuścili ważne głosowanie, będą kary

Opozycja przez własne zaniedbanie przegrała ważne głosowanie. Tylko dziesięciu głosów zabrakło do odsunięcia w czasie prac nad tak zwaną "ustawą kagańcową", która ma dyscyplinować sędziów. Podczas dzisiejszego głosowania na sejmowej sali zabrakło 26 posłów opozycji. Jak poinformował Borys Budka, posłowie PO nieobecni podczas głosowania zapłacą kary.

Schetyna o kompromitującej wpadce opozycji: Szefowie klubów nie poradzili sobie z odpowiedzialnością

Rosja: Strzelanina przed siedzibą FSB. Są zabici i ranni

Strzelanina w Moskwie. Napastnik otworzył ogień przed siedzibą Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Zginął funkcjonariusz FSB, nie żyje też sprawca strzelaniny.

KE ostrzega Polskę przed przyjęciem "ustawy kagańcowej". „Jesteśmy zaniepokojeni”

Komisja Europejska jest zaniepokojona planem uchwalenia ustawy dyscyplinującej polskich sędziów. "Jesteśmy zaniepokojeni oświadczeniami polskich władz w sprawie działań podjętych po wyroku TSUE i planowanym przyjęciem projektu ustawy" - napisał rzecznik KE w oświadczeniu przesłanym dziennikarce RMF FM Katarzynie Szymańskiej-Borginon.

Impeachment Donalda Trumpa. Prezydent USA postawiony w stan oskarżenia

Donald Trump postawiony w stan oskarżenia. Izba Reprezentantów - po raz trzeci w historii USA - przegłosowała artykuły impeachmentu prezydenta Stanów Zjednoczonych. O usunięciu Trumpa z urzędu będzie decydować Senat.

Akt oskarżenia dla trzech mężczyzn ws. zabójstwa Jaroszewiczów

Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko trzem podejrzanym w sprawie zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów - poinformował na briefingu prasowym prokurator okręgowy w Krakowie Rafał Babiński.

Premiera serialu "Wiedźmin". Henry Cavill: Jestem fanem serii. Chciałem, by to było widać w mojej pracy


"To opowieść o rzadkich aktach dobroci w bardzo mrocznym świecie" - mówi RMF FM Henry Cavill, który wciela się w rolę wiedźmina Geralta w długo wyczekiwanym serialu na podstawie bestsellerowych powieści Andrzeja Sapkowskiego. Superprodukcję Netfliksa będzie można oglądać od piątku - rozmawialiśmy z jej twórcami przy okazji uroczystej premiery w Warszawie.