Nowe filmy Toma Forda i Olivera Stone'a 18 listopada wejdą do polskich kin. Teatr Stary przygotowuje premierę "Kosmosu" według Gombrowicza, a Teatr Roma w Warszawie muzyczną wersję "Księgi dżungli". Tak zapowiada się najbliższy tydzień w świecie kultury.

Nowy film Toma Forda

W kinach za kilka dni polska premiera filmu "Zwierzęta nocy". Słynny kreator mody Tom Ford ponownie stanął za kamerą, a za swój film otrzymał Wielką Nagrodę Jury na ostatnim festiwalu w Wenecji. W dreszczowcu, opowieści o miłości i zemście, z hipnotyzującą muzyką Abla Korzeniowskiego główne role grają Amy Adams i Jake Gyllenhaal.

Nokaut! Tom Ford spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania, dając nam arcydzieło o okrucieństwie, słabości i bólu, jaki zadajemy innym, a do tego dwie nieprawdopodobnie zagrane role - Amy Adams i Jake Gyllenhaal - napisał o filmie recenzent Financial Times.

Snowden w wersji Olivera Stone'a

Joseph Gordon-Levitt gra Edwarda Snowdena w filmie "Snowden", który w piątek 18 listopada wejdzie do naszych kin. Za kamerą trzykrotny zdobywca Oscara, mistrz amerykańskiego kina - Oliver Stone. To jedna z największych, najbardziej ekscytujących historii naszych czasów - opowiadał jeszcze przed premierą filmu reżyser.

Pracujący dla służb specjalnych Edward Snowden decyduje się ujawnić ściśle tajne informacje dotyczące nielegalnego podsłuchiwania przez rząd Stanów Zjednoczonych milionów ludzi na całym świecie. Wypowiada wojnę najpotężniejszym. Niespotykany dotąd wyciek kompromitujących danych w historii USA stawia na nogi wszystkie służby.

Premiery w teatrach

Przed nami również ważna premiera w Starym Teatrze w Krakowie. 'Kosmos" Witolda Gombrowicza reżyseruje Krzysztof Garbaczewski. Utwór Gombrowicza ostatnio mogliśmy oglądać w filmowej interpretacji Andrzeja Żuławskiego.

A w Teatrze Roma w Warszawie również 19 listopada premiera "Księgi dżungli.". To nowa muzyczna propozycja Novej Sceny skierowana głównie do młodego widza od lat 4. Historia chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Uwspółcześniona adaptacja powieści opowiedziana nowoczesnym językiem.

(łł)