Związkowcy chcą się za tydzień spotkać z przedstawicielami rządu. Jeżeli do tego czasu minister nie zmieni swoich planów, dotyczących sprzedaży udziałów w kopalni ogłoszony zostanie strajk.
Dalsza prywatyzacja jest przez nas odbierana jako próba zniszczenia przemysłu miedziowego w Polsce, a działania pana ministra Grada jako działania na szkodę spółki. Wobec tego będziemy się bronić- mówi reporterowi RMF FM przewodniczący zakładowej "Solidarności" Józef Czyczerski: