Tymczasem Ministerstwo Zdrowia opracowuje właśnie rozporządzenie o nowych wymaganiach sanitarnych. Jak dowiedziała się "Rz", przepisy będą dużo mniej restrykcyjne.
Wśród złagodzonych wymagań jest i ten dotyczący limitu chorych na salach. Żadnych obostrzeń związanych z miejscem, które placówka musi przeznaczyć na pacjentów - już nie będzie. Pacjenci informacją o rezygnacji z limitu są zaniepokojeni - zaznacza gazeta.
Zmianę krytykują również dyrektorzy, którzy już zdecydowali o remontach. I do użytku oddają na przykład dwu – trzyosobowe sale.