RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Złamania - łódzki rekord tej zimy

Publikacja: Środa, 8 lutego (13:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 30. pacjentów ze złamaniami różnego stopnia zgłosiło się rano do łódzkiego pogotowia. To absolutny rekord tej zimy. W nocy chodniki zamieniły się w lodowiska, a wielu dozorcom zabrakło w tej kwestii wyobraźni.

Lekarze od rana przyjmują "ofiary" tegorocznej zimy i obawiają się, że będzie ich coraz więcej.

Pacjentów bardzo dużo dzisiaj. Jeżeli nikt nie zatroszczy się o stan dróg natychmiast, to tych pacjentów będzie przybywało - mówi lekarz jednego z łódzkich szpitali.

Dozorcy nie dbają o chodniki, a tym samym nie dbają także o mieszkańców posesji. Wody pełno, poślizgnęłam się i obojczyk złamany. Do pracy nie dojechałam, a pracuję w Pabianicach - mówi mieszkanka Łodzi.

Osoby, które poślizgnęły się na chodniku, mogą walczyć o odszkodowanie od administratora posesji. Warto w takim przypadku wezwać także straż miejską.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: