RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zginął górnik w kopalni w Knurowie

Publikacja: Środa, 20 września (16:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

35-letni górnik zginął w kopalni „Szczygłowice” w Knurowie. Do tragedii doszło 850 metrów pod ziemią, mężczyznę przygniotły opadające skały stropowe. To już 16. górnik, który w tym roku zginął w kopalni węgla.

Okoliczności oberwania się skał bada Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach.

Najpoważniejszy w tym roku wypadek w polskim górnictwie miał miejsce 27 sierpnia w kopalni "Pokój" w Rudzie Śląskiej. Zginęło wówczas czterech górników - wszyscy znaleźli się w strefie podziemnego zawału.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: