RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zdrowie na starość tylko po diecie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O linię warto dbać. To prawda, której paniom powtarzać nie trzeba. Najnowsze badania sugerują jednak, że walka z nadwagą może być dla zdrowia kobiety ważniejsza, niż dotąd przypuszczano.

Badania brytyjskich naukowców pokazują, że kobiety, które w średnim wieku nadmiernie przybierają na wadze, mają aż do 80. procent niższe szanse na to, że dożyją starości w zdrowiu.

Każdy kilogram ponad miarę przybrany po 18. roku życia oznacza aż o 5 procent większe ryzyko zapadnięcia na którąś z przewlekłych chorób, takich jak choroby krążenia, cukrzyca, czy choroby nowotworowe.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: badania dieta

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: