RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zbiorowe zatrucie w szpitalu w Sosnowcu?

Publikacja: Sobota, 16 września (10:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 70 osób – pacjentów i personelu – prawdopodobnie padło ofiarą zbiorowego zatrucia w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. Chorzy uskarżają się na dolegliwości żołądkowo-jelitowe i ogólne osłabienie.

Dyrekcja szpitala przypuszcza, że dolegliwości mógł raczej spowodować rotawirus, który daje się ostatnio we znaki wielu mieszkańcom Sosnowca. Wśród chorych są pacjenci i pracownicy z kilku oddziałów z różnych pięter szpitala.

Już wczoraj na miejsce wezwano sanepid – pobrane zostały próbki jedzenia ze stołówki i szpitalnych sklepów. Wyniki powinny być znane w poniedziałek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: