Dyrekcja szpitala przypuszcza, że dolegliwości mógł raczej spowodować rotawirus, który daje się ostatnio we znaki wielu mieszkańcom Sosnowca. Wśród chorych są pacjenci i pracownicy z kilku oddziałów z różnych pięter szpitala.
Już wczoraj na miejsce wezwano sanepid – pobrane zostały próbki jedzenia ze stołówki i szpitalnych sklepów. Wyniki powinny być znane w poniedziałek.