Według wstępnych szacunków, z powodu suszy ucierpiało co najmniej pół miliona gospodarstw.
1 sierpnia rząd zdecydował o ustanowieniu programu pomocy dla gospodarstw rolnych w celu złagodzenia skutków suszy. Przewiduje on m.in. pomoc materialną dla poszkodowanych gospodarstw w postaci tony pszenicy, dopłaty do materiału siewnego oraz wypłaty dopłat bezpośrednich za 2006 r. w pierwszej kolejności poszkodowanym rolnikom.
Na indywidualny wniosek rolnika możliwa jest także pomoc w opłacaniu bieżących składek na ubezpieczenie społeczne, odraczanie terminu płatności składek, rozkładanie ich na raty oraz niestosowanie kar wobec producentów rolnych, którzy nie wywiążą się z limitu produkcji mleka.