Do zabicia niedźwiadka doszło jesienią ubiegłego roku. Oskarżeni twierdzili, że zwierzę rzuciło się na nich. Opinia lekarska wykazała jednak, że obrażenia turystów były niewielkie. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli ślady, świadczące o tym, że zwierzę było karmione i wabione przez oskarżonych.
Zarzuty dla zabójców niedźwiadka
Do zakopiańskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko trójce turystów, którzy w Dolinie Chochołowskiej zabili niedźwiadka. Dwóm mężczyznom i kobiecie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia do dwóch lat.