RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zarzuty dla właścicieli Interbrok Investment

Publikacja: Piątek, 27 kwietnia (21:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zarzuty oszustwa na kwotę 100 mln zł i przywłaszczenia po 1 mln zł, postawiła Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga trzem współwłaścicielom firmy finansowej Interbrok Investment, w tym byłemu wiceministrowi łączności Andrzejowi K. Mężczyźni zostali zatrzymani w środę przez CBŚ.

O zarzutach poinformowała rzeczniczka prokuratury Renata Mazur. W tej sprawie mamy już około 900 osób poszkodowanych, które wpłacały firmie pieniądze w kwocie od kilkudziesięciu do kilkunastu milionów złotych - stwierdziła.

Prokuratura wystąpi o areszt wszystkich trzech podejrzanych. Sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie w sobotę.

W firmie - jak ustalili policjanci - prowadzono podwójną księgowość. Na tej podstawie oszukiwano klientów, przedstawiając im fałszywe informacje o zyskach. Podczas przeszukania w domach zatrzymanych - 55-letniego Macieja S., 54-letniego Andrzeja K. i 30-letniego Emila D. - policjanci zabezpieczyli mienie wartości ok. 6 milionów złotych.

Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: