RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zarzuty dla kolejowych złodziei

Publikacja: Piątek, 14 kwietnia (10:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Są zarzuty dla mężczyzn, którzy w tym tygodniu zatrzymywali pociągi, by kraść z nich węgiel. Katowicka prokuratura zarzuca im też napaść na funkcjonariusza straży ochrony kolei i spowodowanie zagrożenia na trasie kolejowej. Grozi im do 10 lat więzienia.

Tylko w ciągu ostatniej doby na Śląsku aż cztery razy strażnicy ochrony kolei zatrzymywali złodziei węgla. Dwukrotnie użyli broni raniąc dwóch złodziei. Mimo to i tak rabusiom udało się wysypać z pociągów prawie 30 ton węgla.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: