RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zakażeni żółtaczką pozwą PZU

Publikacja: Środa, 4 października (21:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

25 pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim, którzy zakazili się tam żółtaczką typu C, zapowiada złożenie pozwów przeciwko Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń w Warszawie. Minął już termin przewidziany na załatwienie złożonych przez nich wniosków o odszkodowania.

PZU na razie nie odnosi się do sprawy. Pierwsze pozwy wpłyną do Sądu Okręgowego w Kaliszu już w poniedziałek.

Reprezentant chorych będzie żądać dla zakażonych przyznania zadośćuczynień za skutki choroby w kwocie od 80 do 200 tys. zł, przyznania świadczeń rentowych oraz pokrycia kosztów leczenia interferonem (najskuteczniejszy lek spowalniający skutki zakażenia żółtaczką).

W sumie w ostrowskiej stacji zakaziło się 49 pacjentów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: