Po trzech seriach spotkań polscy siatkarze byli liderami grupy B z kompletem zwycięstw. W dotychczasowych spotkaniach biało-czerwoni pokonali Egipt (3:0), Iran (3:2) i Argentynę (3:0). Polacy przed meczem z Rosją mieli już pewny awans do ćwierćfinału. Pierwszego seta z mistrzami olimpijskimi z Londynu przegraliśmy 18:25, drugiego wygraliśmy: 25:16. Trzeci set znów na niekorzyść Polaków: Rosjanie pokonali nas 25:18. Czwarta część meczu zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych 25:22, tie-break: 13:15.

Mecz Polska-Rosja /PAP/Adam Warżawa /PAP

Mimo zapewnionego już awansu do ćwierćfinału, biało-czerwonym zależało na tym, aby wygrać spotkanie z Rosją. Wtedy Polacy wygraliby grupę, a to dałoby im większe szanse na to, że w meczu ćwierćfinałowym zmierzą się z najsłabszym zespołem.

Po czterech kolejkach biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Argentyna, która ma tyle samo punktów, ale lepszy stosunek setów.

W ostatniej serii spotkań Polacy zagrają z Kubą, Argentyna z Egiptem, a Rosja z Iranem.

Mecze odbędą się w poniedziałek. Spotkanie biało-czerwonych o godz. 22.05 polskiego czasu.