Uczelnie we Francji czy Anglii kuszą bardzo mocno: Przede wszystkim pomoc finansowa oferowana zarówno przez rząd angielski, jak i uniwersytet pozwalająca na rozpoczęcie studiów i zakwaterowanie - mówi jeden z nich.
Licealiści wierzą też, że po skończeniu studiów bez problemu znajdą pracę: Na pewno będziemy mieli świetny start, zarówno w Anglii, jak i w Polsce. Poza tym można zostać tłumaczem.
Reporter RMF FM Adam rozmawiał z dyrektorami poznańskich liceów. Mówią, że kiedyś pojawiały się tylko oferty uczelni znalezionych przez nas i to najczęściej w formie ulotki. Teraz inicjatywa jest po tamtej stronie i przyjeżdżają do szkół osobiście z Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. I, jak słychać, są tego efekty.