RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zabili i zakopali zwłoki, a potem pobierali jego emeryturę

Publikacja: Wtorek, 3 lutego (14:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez rok małżonkowie z okolic Olkusza pobierali emeryturę za mężczyznę, którego wcześniej zabili, a jego zwłoki zakopali. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do krakowskiego sądu. O zaginięciu emerytowanego górnika policję powiadomiła córka. Morderców udało się namierzyć na podstawie wypłat gotówki z bankomatów.

Zauważyliśmy, że ten mężczyzna nie pobiera osobiście z bankomatu należnej mu emerytury, tylko ci państwo pobierali za niego emeryturę - mówi prokurator Piotr Kosmaty reporterowi RMF FM Maciejowi Grzybowi:

Mordercy, aby uprawdopodobnić zniknięcie mężczyzny, wysłali w jego imieniu list, w którym miał on prosić aby go nie szukać.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: