RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z tarczą czy na tarczy?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stanom Zjednoczonym nadal zależy na bazie w Polsce. Już drugi dzień trwa kolejna runda negocjacji w sprawie rozmieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej USA z udziałem wiceministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego i głównego negocjatora amerykańskiego Johna Rooda w Waszyngtonie.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Toma Casey podkreślił, że Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy o tarczy antyrakietowej ze wszystkimi sojusznikami i nadal mają nadzieję na założenie bazy rakiet przechwytujących w Polsce.

Casey zaznaczył, że USA nie biorą udziału w żadnych rozmowach na temat alternatywnych lokalizacji, bo celem jest zawarcie porozumienia z Polską.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA Polska

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: