RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z Pałacu Buckingham na zamek Windsor

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Królowa Elżbieta II, która w przyszłym tygodniu kończy 80 lat, zamierza zmienić swą główną rezydencję. Jak pisze dziś londyński dziennik „The Times”, pałac Buckingham pozostanie symbolem brytyjskiej monarchii, jednak królowa więcej czasu będzie spędzać w zaciszu zamku Windsor, na zachodnich obrzeżach Londynu.

W dotychczasowej rezydencji Elżbieta II będzie przebywać najwyżej dwa, trzy dni w tygodniu - nadal co wtorek będzie się spotykać w Pałacu Buckingham z premierem, a także przyjmować w nim oficjalne delegacje.

Poza okresem drugiej wojny światowej Pałac Buckingham był główną rezydencją Elżbiety od 1937 roku, kiedy zamieszkała tam jako jedenastoletnia dziewczynka.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: