RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wyższe OC – nowa kara dla pijanych kierowców

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy razy wyższa stawka OC przez 5 lat po złapaniu na jeździe po pijanemu – to nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia. Resort chce także dać ubezpieczycielom prawo odmowy wystawienia polisy kierowcom z wyrokiem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Takie zmiany znalazły się w opublikowanej na stronach internetowych ministerstwa propozycji nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych. Niedawno minister sprawiedliwości polecił prokuratorom składać do sądów wnioski o konfiskatę aut kierowców, złapanych na pijaństwie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: